logo freshandgreen

DARMOWA dostawa od 250 zł

14 DNI na zmianę decyzji

100% zdrowia i smaku

Czy przechowywanie herbaty matcha jest łatwe ?

przechowywanie-matcha

Przechowywanie herbaty matcha to ważny temat. Kupujesz przecież najwyższej jakości herbatę matcha za niemałą cenę. Warto zatem zadbać, by nie straciła na swojej jakości.

Chroń herbatę matcha przed wilgocią i aromatami

Wszystkie nasze herbaty są produktami świeżymi. Jak większość świeżych produktów, tak i naszą herbatę matcha po otwarciu najlepiej przechowywać w lodówce. Wszystkie herbaty matcha sprzedawane przez nas są pakowane w praktyczne, szczelne, cynowe puszki. Gwarantują one zachowanie świeżości i ochronę przed wilgocią.  Nasze puszki można dowolnie wiele razy otwierać i zamykać. Szczelne zamknięcie gwarantuje, że delikatny smak herbaty matcha nie miesza się z innymi zapachami i aromatami w lodówce. Poza tym szczelne zamknięcie sprawia, że smak herbaty matcha nie traci na intensywności. Dzięki temu Twoja herbata matcha pozostaje świeża przez kilka miesięcy.

Chroń herbatę matcha przed słońcem

Herbata matcha, jak każda inna herbata nie lubi być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Światło słoneczne powoduje utlenianie się herbaty i zmniejszenie ilości zawartego chlorofilu, co w efekcie psuje jej smak i obniża właściwości. Dotyczy to w sposób szczególny herbaty matcha, która jest zacieniana nawet w fazie wzrostu – jeszcze przed zebraniem z pola.

Chroń herbatę matcha przed ciepłem

Wpływ na smak i właściwości herbaty matcha ma również miejsce, w którym ją przechowujesz. Kuchnia lub pokój, który wystawiony jest na działanie promieni słonecznych może nagrzać się do zbyt wysokiej temperatury. Pamiętaj, że duże zmiany temperatury spowodują skraplanie w pojemniku, w którym przechowujesz herbatę matcha. Warto więc przechowywać herbatę matcha w pomieszczeniu, w którym temperatura nie waha się zbyt mocno. Lodówka wydaje się idealnym miejscem do tego. Pamiętaj tylko o szczelnym zamknięciu, żeby herbata matcha nie zawilgotniała.

Jak widzisz dbamy nie tylko o to, żeby dostarczać Ci herbatę najwyższej jakości, ale również o to, by ułatwić Ci prawidłowe przechowywanie herbaty matcha w szczelnym opakowaniu pomagającym w utrzymaniu jej smaku, aromatu i koloru.

Zachęcamy do spróbowania herbaty matcha z naszego sklepu: kliknij w ten link.

Podobne wpisy