logo freshandgreen

DARMOWA dostawa od 250 zł

14 DNI na zmianę decyzji

100% zdrowia i smaku

6 ukrytych korzyści zdrowotnych herbaty matcha

matcha korzyści dla zdrowia

Matcha korzyści dla zdrowia ? Wiele korzyści dla zdrowia ! Wysokiej jakości zielona herbata matcha jest pyszna. Łatwo przygotować kubek tego spienionego napoju. Różne rodzaje zielonej herbaty oferują Twojemu organizmowi wielkie korzyści zdrowotne, ale herbata matcha przebija je, jest niedościgniona, oferuje wiele więcej, jest inna – nie tylko lepiej smakuje. Herbata matcha jest jednym z najsilniejszych zdrowych napojów na świecie (tzw. superfoods).

Wierzcie lub nie, ta herbata istnieje już od setek lat. Japońscy mnichowie buddyjscy zrozumieli liczne korzyści, jakie zielona herbata matcha przynosi organizmowi. Picie jednego kubka rano może mieć dobry wpływ na Twoje zdrowie.

Ukryte korzyści zdrowotne herbaty matcha

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby poprawić ogólny stan zdrowia swojego organizmu, to dodanie herbaty matchy do codziennego rytuału porannego. Przyjrzyjmy się wszystkim sposobom, w jaki herbata matcha może pomóc utrzymać Twój organizm w najlepszym stanie zdrowia.

1. Wypełniona antyoksydantami

Antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, to naturalne substancje chroniące przed nowotworami i spowalniające procesy starzenia się organizmu. Zielona herbata jest szczególnie silna, ponieważ zawiera antyoksydacyjne galusany epigalokatechiny (EGCg), które przywracają dobre samopoczucie i równowagę organizmu. Liczne testy ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) wielokrotnie wykazały, że herbata matcha ma wyjątkowo wysoką liczbę antyoksydantów. Herbata matcha ma około pięć razy więcej przeciwutleniaczy niż surowe owoce, głęboko zielone warzywa, czy ciemna czekolada. Ponadto jedna filiżanka matchy jest równoważna 10 filiżankom parzonej zwykłej zielonej herbaty.

2. Zwiększa tempo metabolizmu

Zielona herbata matcha w proszku może być impulsem anabolicznym, którego potrzebuje Twój organizm. Zielona herbata jest wypełniona katechinami, czyli specjalnego rodzaju przeciwutleniaczami, które między innymi pomagają w zwiększaniu szybkości metabolizmu spoczynkowego organizmu. Więcej katechiny powoduje wzrost tempa metabolizmu spoczynkowego organizmu, a przez to pomaga szybciej spalić tkankę tłuszczową. Ponieważ zielona herbata matcha jest wypełniona silnymi przeciwutleniaczami, regularne picie jednej filiżanki może prowadzić do zwiększenia tempa przemiany materii.

3. Zwiększa energię i wytrzymałość

Jaki jest lepszy sposób na zapewnienie trwałego zastrzyku energii niż zielona herbata matcha ? Pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Podobnie jak inne herbaty, matcha dodaje nam energii dzięki naturalnej zawartości kofeiny. Dzięki unikatowemu procesowi wzrostu w cieniu herbata matcha zachowuje aminokwas L-Teanina, który w ciągu od 3 do 6 godzin powoli wchłania i uwalnia kofeinę. Dzięki temu poziom energii utrzymuje się dłużej niż 1 godzinę, jak w przypadku innych herbat.

4. Naturalny obrońca przed stresem

Życie często może być stresujące. Dlatego dobra filiżanka herbaty może być czasami rozwiązaniem, którego potrzebujesz. Spraw, by przygotowanie herbaty matcha było kojącym doświadczeniem – wolno przesiej drobny proszek herbaty matcha, lekko ubij go w gorącej wodzie i delektuj się spienionym pysznym napojem. Spożycie herbaty matcha może pomóc w walce ze stresem również dzięki wysokiemu poziomowi L-Teaniny i jej wpływowi na fale alfa w mózgu. Ten cudowny aminokwas nie tylko działa na długotrwałe wydzielanie kofeiny, ale również wpływa na mózg poprzez zwiększenie tworzenia fal alfa.

5. Wzmacnia naturalny system obronny

W połączeniu z wysoką zawartością przeciwutleniaczy, zielona herbata matcha może również wspierać Twój naturalny system obronny. Naukowcy odkryli, że katechiny w zielonej herbacie matcha mają właściwości antybiotyczne. Wystarczy wypić jeden kubek zielonej herbaty matcha, aby zapewnić swojemu organizmowi wysoki poziom potasu, witaminy A, witaminy C, żelaza i wapnia, które są znane z tego, że wzmacniają system odporny, pomagając utrzymać go w najlepszym stanie.

6. Oczyszcza ciało

Zielona herbata matcha jest znana z wyjątkowego jasnozielonego koloru. Ten niesamowicie piękny odcień zieleni posiada dzięki wysokiemu poziomowi chlorofilu. Czy wiesz, że chlorofil nie tylko zapewnia żywy, jadeitowy odcień zieleni, ale także działa jako silny środek detoksykacyjny dla organizmu ? Jest on w stanie usuwać z krwi szkodliwe elementy, jak również metale ciężkie i substancje chemiczne, które naturalnie gromadzą się w twoim organizmie.

Matcha korzyści dla zdrowia ? Tak ! Mnóstwo korzyści dla zdrowia !

Podobne wpisy