logo freshandgreen

DARMOWA dostawa od 250 zł

14 DNI na zmianę decyzji

100% zdrowia i smaku

Herbata matcha chroni serce przed chorobami

matcha i serce

Czy herbata matcha chroni serce ? Kilka filiżanek kawy lub herbaty dziennie może chronić przed chorobami sercowo-naczyniowymi – tak pokazują wyniki badań prowadzonych przez 13 lat w Holandii. Wiele badań potwierdza, że herbata jest dobra dla serca, lecz warto podkreślić, że właśnie holenderskie badania są najdłużej trwającymi, spośród tych, jakie kiedykolwiek przeprowadzono.

Osoby, które wypijały ponad sześć filiżanek herbaty każdego dnia, obniżyły ryzyko choroby serca o 1/3 – tak wskazują powyższe badania przeprowadzone na 40000 ludzi. Spożywanie od 2 do 4 filiżanek kawy dziennie również obniża to ryzyko. Efekt ochronny przy spożywaniu więcej niż 4 filiżanek kawy dziennie zanikał. Jednak ci, którzy pili tak dużo kawy, jeśli umierali na udar lub raka, to wciąż rzadziej niż Ci, którzy kawy nie pili.

Kawa ma właściwości, które mogą w teorii zwiększyć i zmniejszyć ryzyko – potencjalnie zwiększyć poziom cholesterolu i jednocześnie zwalczać stany zapalne powiązane z chorobami sercowo-naczyniowymi. Wyniki badań opublikowane w Journal of the American Heart  Association pokazują, że osoby pijące od 2 do 4 filiżanek kawy dziennie obniżyły ryzyko choroby o 20%.

“To po prostu znakomita wiadomość dla tych, którzy lubią herbatę i kawę. Napoje mają korzystny wpływ na serce bez zwiększania ryzyka śmierci z innego powodu”, powiedziała profesor Yvonne van der Schouw, prowadząca badania.

Warto pamiętać, że prowadzenie zdrowego stylu życia jest warunkiem kluczowym, który znacząco wpływa na kondycję Twojego serca. Powinnaś być aktywna i zwracać uwagę również na to, co jesz, jeśli chcesz skorzystać w jak największym stopniu z dobrodziejstwa herbaty dla zdrowia.

Zatem, czy herbata matcha chroni serce ? Pijąc dużo zielonej herbaty i oglądając telewizję przez długi czas bez aktywności fizycznej, najprawdopodobniej nie ochronisz Twego serca.

Podobne wpisy