logo freshandgreen

DARMOWA dostawa od 250 zł

14 DNI na zmianę decyzji

100% zdrowia i smaku

Zielona herbata Matcha

Prozdrowotne właściwości japońskiej zielonej herbaty matcha znane są już od 800 lat. Jej początki sięgają czasów buddyjskich mnichów którzy używali jej jako napoju medytacyjnego.

Zielona herbata matcha – dobra na odchudzanie

Dziś zielona herbata matcha znana jest na całym świecie, jako królowa zielonych japońskich herbat. Oprócz wysokiej ilości antyoksydantów, pozytywnie wpływających na zdrowie psychiczne, ta japońska zielona herbata ma też działanie odchudzające, a to za sprawą substancji, które wpływają na przyspieszenie metabolizmu. Zostały przeprowadzone badania na 2 grupach osób które jednoznacznie pokazały, że grupa badana która piła matche zrzuciła 2 razy więcej wagi niż grupa kontrolna która nie piła zielonej herbaty matcha. Herbata ta jest zatem dobra w procesie odchudzania.

Nie można więc zaprzeczyć, że działanie japońskiej herbaty jest zbawienne. Oczywiście na pełny proces redukcji tkanki tłuszczowej mają wpływ czynniki zewnętrzne takie jak zmiana nawyków żywieniowych oraz aktywność fizyczna, niemniej jednak sama zielona herbata matcha przyczynia się do przyspieszenia reakcji metabolicznych w naszym organizmie, tym samym poprawia nasze samopoczucie, komfort i zdrowie fizyczne oraz psychiczne.

Jest to na pewno powód by sięgnąć po tą właśnie pozycję na tle innych zielonych herbat.