logo freshandgreen

DARMOWA dostawa od 250 zł

14 DNI na zmianę decyzji

100% zdrowia i smaku

Jak odróżnić oryginalną japońską herbatę matcha od słabej podróbki ?

matcha test

Oryginalna matcha wygląda, smakuje, pachnie inaczej niż wersje z Chin lub Korei. Co więcej, oryginalna matcha zawiera większe ilości drogocennych składników. To one sprawiają, że ma tak fantastyczny wpływ na nasze zdrowie. Herbata matcha występuje w różnych jakościach i cenach. Autentyczna herbata matcha pochodzi z Japonii i jest mielona na proszek w kamiennych młynach. Najlepsze liście zielonej herbaty Tencha są zacieniane przed zbiorem i zawierają zwiększoną ilość chlorofilu, aminokwasów i antyoksydantów.

Jest matcha i matcha. Na rynku europejskim podobno można znaleźć wiele produktów, które mają w nazwie słowo „matcha”, ale nie zawierają herbaty matcha. Warto zatem wiedzieć, jak przeprowadzić test, żeby porównać jakość herbata matcha.

Jedynie kilka firm w Japonii posiada know how, jak produkować autentyczną herbatę matcha. To właśnie oferowana przez nas herbata spełniła rygorystyczne warunki certyfikacji żywności organicznej (ekologicznej) w Europie, USA i Azji.

Prosimy uważać na podróbki japońskiej herbaty matcha ! W Polsce dostępne są opakowania „japońskiej” herbaty matcha pochodzące z Chin, czy Korei… Mamy przyjemność być dystrybutorem na rynku polskim japońskiego producenta matchy – firmy Aiya.

Czy wiesz już, jak dobrze poczujesz się po wypiciu kubka gorącej, aromatycznej herbaty matcha ? Nie jestem pewna, czy już sobie uświadamiasz, jak wiele może zyskać atmosfera spotkania, na którym podajesz do picia herbatę matcha. Kiedy będziesz chciała zrobić dobre wrażenie na swych gościach, możesz po prostu zamówić u nas herbatę matcha.

Podobne wpisy