logo freshandgreen

DARMOWA dostawa od 250 zł

14 DNI na zmianę decyzji

100% zdrowia i smaku

Matcha to naturalna energia

matcha naturalna energia

Matcha energia. Jednym ze składników herbaty matcha jest aminokwas L–teanina, który znajduje się prawie wyłącznie w herbacie – stąd „tea” w nazwie (choć można go spotkać jeszcze na przykład w podgrzybkach ?). Herbata matcha zawiera i L-teaninę i kofeinę. To unikalne połączenie powoduje, że kofeina podlega wolniejszemu metabolizmowi i zapewnia stabilny zastrzyk energii, który trwa od trzech do nawet sześciu godzin. Dla porównania – kofeina z kawy działa na nas tylko od 60 do 90 minut. Matcha energia. Naturalna energia.

L-teanina jest aminokwasem niebiałkowym, z którego w 1%-2% składają się liście herbaty. Kofeina stanowi tylko około 0,5% wagi liści herbaty.

L-teanina z łatwością pokonuje barierę krew-mózg i wpływa na poziom serotoniny i dopaminy. L-teanina pobudza emitowanie fal mózgowych alfa, prowadząc do stanu głębokiego relaksu i jednocześnie czujności umysłowej. Sprzyja w ten sposób zrelaksowaniu i czujności umysłu bez stosowania środków uspokajających oraz hamuje niepożądane działania kofeiny.

L-teanina dzięki swemu wpływowi na fale mózgowe alfa, jest naturalnym lekarstwem uwalniającym od stresu, niepokoju i napięcia nerwowego.

Kiedy poziom stresu maleje, zmniejsza się również poziom kortyzolu, hormonu, który kiedy jest stymulowany, zwiększa apetyt i wpływa na miejsce przechowywania tłuszczu w organizmie człowieka (głownie w rejonie brzucha).

Wygląda na to, że L-teanina nie tylko odwraca niepożądane działanie kofeiny, ale również sprzyja redukcji poziomu stresu, co z kolei zmniejsza apetyt i przechowywanie tłuszczu w Twoim ciele.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu i spróbowania zastrzyku naturalnej energii – oryginalnej, japońskiej, organicznej, czystej herbaty matcha (nie jest tanio, ale nie sprzedajemy matchy pochodzącej z Chin):

Herbata Matcha – Kup teraz 

Podobne wpisy