Orzeźwiający koktajl matcha – prosty przepis na pyszny napój o niesamowitych właściwościach. Kolor, smak, zapach – to wszystko dodaje świeżości i orzeźwienia.

Składniki:

  • 1 łyżeczka herbaty Matcha
  • 300 ml kostek lodu
  • 100 ml zimnego mleka

Przygotowanie:

1. Włóż do dużego kubka kostki lodu – do pełna.

2. Dodaj zimne mleko tak, żeby wypełniło cały kubek.

3. Przelej zawartość kubka do blendera.

4. Dodaj 1 łyżeczkę herbaty Matcha.

5. Zblenduj wszystko 20 sekund, aż koktajl będzie gładki.

6. Przelej koktajl spowrotem do kubka i gotowe !

Orzeźwiający koktajl matcha jest już gotowy ! SMACZNEGO !

Nasze przepisy

Przepisy matcha – to zbiór pomysłów na kulinarne wykorzystanie japońskiej herbaty matcha.

Odkryliśmy japońską doskonałość…? Poznaj jej tajemnicę. Chcemy zainspirować Cię i pomóc odkryć Twoją pasję do zielonej herbaty matcha. Piękno, jasność umysłu, zdrowie, fantastyczny delikatny smak i fascynacja herbatą matcha – tego wszystkiego możesz doświadczyć kosztując zielonej herbaty matcha. Osobiście przekonaj się o unikalnych właściwościach herbaty matcha i…. podziel się tym z innymi. Raz spróbujesz i będziesz chciała pić już tylko oferowaną przez nas zieloną herbatę matcha.

Zastanawiasz się, czym oprócz niesamowitego aromatu, delikatnego smaku i jedynego w swoim rodzaju koloru, matcha odróżnia się od innych zielonych herbat ?

Matcha jest idealnym składnikiem w wyszukanej i kreatywnej kuchni. W domu można przygotować nie tylko słodkości (niewskazane przy diecie odchudzającej :-)) ciasta, czekoladę, lody, desery, koktajle, przepyszne latte, trufle, ale również omlety, makarony, galaretki, przeróżne desery, napoje zimne i gorące, na bazie mleka i soków – wszystko z dodatkiem herbaty matcha.

Poznaj nasze pozostałe przepisy z herbatą matcha: kliknij w ten link.