logo freshandgreen

DARMOWA dostawa od 250 zł

14 DNI na zmianę decyzji

100% zdrowia i smaku

Herbata matcha i utrata wagi

matcha i utrata wagi

Herbata matcha na odchudzanie ? Od tysięcy lat herbata była wykorzystywana przez ludzi, jako środek wspomagający utratę wagi. Niektóre składniki zielonej herbaty są szczególnie pomocne w pozbywaniu się zbędnych kilogramów. Są trzy niesamowite składniki w herbacie, które działając jednocześnie, wpływają na metabolizm i system nerwowy – pomagając stracić na wadze i później utrzymać ją na właściwym poziomie.

Twarde dowody naukowe pozwalają łączyć picie zielonej herbaty z utratą wagi. Wyjaśniają synergię składników, które są niezawodne w odchudzaniu: koefiny, L-teaniny i galusanu epigalokatechiny (EGCG). Zobaczmy zatem, jak te składniki łączą się z hasłem – herbata matcha na odchudzanie.

KOFEINA

Kofeina nie jest z gruntu zła. Jest naturalnym stymulatorem, który uruchamia proces termogenezy, czyli wytwarzania ciepła w organizmie. Proces ten jest kluczowy w utracie wagi;  jest to sposób, w jaki molekuły są „spalane”. Energia cieplna jest mierzona kaloriami. Im więcej energii jest zużywane, tym więcej kalorii spalasz. Wiele badań pokazało, że kofeina zwiększa w organizmie wydatkowanie energii. Opracowanie opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition w 1989 roku jest podsumowane następująco: “kofeina w zwyczajowo stosowanych dawkach może mieć znaczący wpływ na bilans energetyczny organizmu i może wspierać termogenezę w leczeniu otyłości.”

W innym opracowaniu opublikowanym w American Journal of Clinical Nutrition w 1999 roku, naukowcy badali korzystanie z ekstraktów z zielonej herbaty. Odkryli, że zielona herbata nie tylko wspiera termogenezę, ale w przeciwieństwie do kofeiny, która poza tym pobudza Twój system nerwowy i przyspiesza puls, spożywaniu ekstraktów zielonej herbaty nie towarzyszyło zwiększanie pulsu. Podsumowując te dwa badania można wnioskować, że spożywanie zielonej herbaty zwiększa spalanie kalorii i poprawia utratę wagi bez zwiększania pulsu.

L-TEANINA

L-teanina jest aminokwasem niebiałkowym, z którego w 1%-2% składają się liście herbaty. Kofeina stanowi tylko około 0,5% wagi liści herbaty.

L-teanina z łatwością pokonuje barierę krew-mózg i wpływa na poziom serotoniny i dopaminy. L-teanina pobudza emitowanie fal mózgowych alfa, prowadząc do stanu głębokiego relaksu i jednocześnie czujności umysłowej. Sprzyja w ten sposób zrelaksowaniu i czujności umysłu bez stosowania środków uspokajających oraz hamuje niepożądane działania kofeiny.

L-teanina dzięki swemu wpływowi na fale mózgowe alfa, jest naturalnym lekarstwem uwalniającym od stresu, niepokoju i napięcia nerwowego.

Kiedy poziom stresu maleje, zmniejsza się również poziom kortyzolu, hormonu, który kiedy jest stymulowany, zwiększa apetyt i wpływa na miejsce przechowywania tłuszczu w organizmie człowieka (głownie w rejonie brzucha).

Wygląda na to, że L-teanina nie tylko odwraca niepożądane działanie kofeiny, ale również sprzyja redukcji poziomu stresu, co z kolei zmniejsza apetyt i przechowywanie tłuszczu w Twoim ciele.

EGCG

EGCG jest więcej niż tylko potężnym przeciwutleniaczem. Tworzy bardzo silną kombinację z kofeiną oraz L-teaniną i jest potężnym czynnikiem stymulującym utratę wagi. Badania pokazały, że ekstrakty zielonej herbaty (zawierające EGCG) znacząco powstrzymują działanie enzymów w trzustce pomagając trawić tłuszcz in vitro (w teście w probówce), co oznacza, że może to przekładać się w redukcję tłuszczu u ludzi.

Zatem kiedy następnym razem będziesz rozważała dietę prowadzącą do utraty wagi, powinnaś zdecydowanie przyjrzeć się stosowaniu zielonej herbaty matcha, aby w łatwy i efektywny sposób zrzucić zbędne kilogramy.

Herbata matcha na odchudzanie ? Specjalnie przygotowany zestaw można zamówić tu: kliknij teraz i sprawdź ofertę zestawu do matchy.

Podobne wpisy