logo freshandgreen

DARMOWA dostawa od 250 zł

14 DNI na zmianę decyzji

100% zdrowia i smaku

Jak zielona herbata pomaga w odzyskaniu zdrowego wyglądu Twojej skóry

matcha i cera

Herbata matcha i wygląd skóry, to nieoczywisty na pierwszy rzut oka temat. Doceniasz korzyści zdrowotne płynące ze spożywania zielonej herbaty ? Najnowsze badania pokazują, że może ona mieć głęboki wpływ na zdrowy wygląd skóry. Z badań tych wynika, że zielona herbata może pomóc w leczeniu skóry po poparzeniu słońcem, może powstrzymać przedwczesne starzenie się skóry, a nawet poprawić karnację. Co ważne, może również pomóc w ochronie przed niektórymi nowotworami skóry.

Czytaj więcej: Jak działa herbata Matcha

Wygląda to jak opis cudownego napoju. Zbyt dobre, by było prawdą ?

Może i tak wygląda….. Bardzo często wiara w skuteczność specyfików i eliksirów stosownych przez wieki jest oparta na prawdopodobieństwie, że jednak działają, nawet jeśli nie rozumiemy jeszcze, w jaki sposób. Dziś wiara oparta o prawdopodobieństwo spotyka się z udowodnioną laboratoryjnie wartością !

Z badania Centrum Medycznego Cedars-Sinai wynika, że zielona herbata blokuje rozwijanie się płytki miażdżycowej w arteriach. Zielona herbata od wielu lat jest rośliną leczącą wielu pacjentów odwiedzających kardiologów i przynosi rewelacyjne rezultaty. Nie pomaga rozpuszczać płytek miażdżycowych, ale pomaga w unikaniu formowania się nowych płytek. Zielona herbata niekoniecznie musi być pita. Można spożywać ją w naleśnikach, lodach, ciastach, etc. – koniecznie sprawdź nasze przepisy !
Polifenole zawarte w zielonej herbacie, znane szerzej jako katechiny, zawierają silne przeciwutleniacze. Główną ochronną katechiną w zielonej herbacie jest galusan epigalokatechiny (EGCG). W Medical College of Georgia odkryto, że EGCG może reaktywować obumierające komórki. EGCG może również przyspieszyć proces różnicowania się nowych komórek skóry. Dzięki tej obserwacji możliwe jest tworzenie formuł, które wspierają zdrowie skóry i zwalczają jej choroby takie jak łuszczyca, trądzik różowaty, czy skaleczenia.


Jeśli rana nie jest właściwie opatrywana, pojawia się na niej tkanka bliznowata. Właściwie stosowane EGCG  może spowodować, że komórki tkanki bliznowatej odmłodzą się i przekształcą się w normalne zdrowe komórki eliminując brzydkie blizny. Ta technologia może pomóc wielu osobom z ranami skóry, takim jak na przykład ofiary poparzeń.
Obecnie prowadzi się wiele badań, poszukując innych korzyści zielonej herbaty dla skóry i ogólnie dla zdrowia. Naukowcy spodziewają się odkryć wiele poważnych i głębokich dobrodziejstw zielonej herbaty. Jak wspomniałam już, używanie środków pielęgnacji skóry zawierających zieloną herbatę (nie mylić z aromatyzowaniem) może pomóc ochronić skórę od szkodliwego działania słońca. Takie właśnie kosmetyki pobudzają nowe komórki do wzrostu.

Jak widzisz, matcha i wygląd skóry mają wiele wspólnego. Włączając zieloną herbatę do swej codziennej diety, pijąc ją, czy też spożywając w pokarmach możesz żyć zdrowiej !

Zachęcam do regularnego sprawdzania naszych przepisów !

Podobne wpisy